A soft lézert az orvostudomány számos területén alkalmazzák, de egyik legjelentősebb alkalmazási területe a fogászat. Az 1990-es évektől vált elterjedtté szélesebb körben, a fizioterápiás kezelések egyik fontos eszközévé vált. Hatása abban különleges, hogy rendkívül kis energiával dolgozik, a szövetek hőmérséklete nem emelkedik, viszont jótékony hatással van rájuk.
A soft lézer megfelelő dózisban alkalmazva a sejteket stimulálja, javítja a szövetek vérellátását, serkenti az immunfolyamatokat, csökkenti a gyulladást és jelentős fájdalomcsillapító hatással rendelkezik. A gyógyulás gyorsabban, kevesebb kellemetlen tünettel és mellékhatással történik.
Mikor ajánljuk a soft lézer kezelést:
- fogak eltávolítása után, szájsebészeti műtéteket, implantációt követően:
- csökkenti a fájdalmat, gyorsítja a sebgyógyulást, kevesebb szövődmény
- nyálkahártya elváltozások (például: afta, herpesz) esetében:
- ha időben megtörténik a kezelés, az elváltozás nem manifesztálódik teljesen, hamarabb gyógyul, előfordulási gyakoriságuk csökken
- tasakkezelés (fogágybetegség, „fogínysorvadás”)
- kiegészítő kezelésként, javítja a sebgyógyulást, regenerációt
- állkapocsízületi problémák
- javítja a funkciót, csökkenti a mozgáskorlátozottságot, fájdalmat
- lágyrész sérülések
- krónikus fájdalom szindrómák
- szájzár
A kezelés általában 5-10 percig tart, teljesen fájdalommentes. A hatás kialakulása akut kórképeknél azonnal érezhető, a krónikus betegségeknél hosszabb idő alatt alakul ki. A kezelés bizonyos gyakorisággal megismétlendő. Fontos, hogy a betegségek oki terápiája megtörténjen, a soft lézer csak kiegészítő kezelés legyen.
|